Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Rzymskokatolickiej Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu
IV Niedziela Adwentu
20 grudnia 2020 r.

                                                  

  1. Msze św. roratnie będą sprawowane w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00.
  2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy o tradycyjnym poście wigilijnym. Wieczerza wigilijna w domu katolickim powinna mieć charakter religijny.
  3. W Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, natomiast Msza św. ranna będzie bez zmian, czyli o godz. 7.00.
  4. Pasterka w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 22.0024.00.
  5. W piątek, 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.3018.00, czyli jak w każdą niedzielę.
  6. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, porządek Mszy św. będzie niedzielny.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny.
  8. Po każdej Mszy św. można nabyć w zakrystii poświęcone opłatki wigilijne.
  9. W tym roku tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska u naszych parafian, będzie miała inny charakter ze względu na pandemię koronawirusa. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Świdnickiego, wiernych, którzy w poprzednich latach byli odwiedzani przez duszpasterzy, będziemy zapraszać według adresu ich zamieszkania do kościoła na Mszę św. wieczorną sprawowaną w ich intencji. Msze św. kolędowe w kościele odbędą się w dniach od 4 do 15 stycznia. Program tych Mszy św. będzie podany na stronie internetowej naszej parafii i wywieszony w gablocie przy kościele. Jeśli w parafii są rodziny lub osoby, które koniecznie chciałyby przyjąć kapłana w swoim domu, będą mogły to uczynić poprzez indywidulane zaproszenie, pamiętając o przestrzeganiu wszelkich rygorów sanitarnych. Tych parafian będziemy odwiedzać w domach począwszy od 18 stycznia. Zainteresowanych kolędą w swoim domu prosimy o wypełnienie zaproszenia, które jest dostępne na kartkach wyłożonych na stoliku na środku kościoła, i wrzucenie do skrzynki tam się znajdującej. Termin odwiedzin kolędowych będziemy uzgadniać indywidualnie, dlatego prosimy o podanie na zaproszeniu nazwiska, adresu, a także telefonu kontaktowego.
  10.  Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe i utrzymanie naszej parafii.